Užívejte si kulturní akce i s dětmi – Jak poznáte, že je ten pravý čas vzít je sebou?

Máte rádi kulturní akce, návštěvy kina nebo divadla ale s dětmi si na tyhle akce netroufáte? Kdy je vhodné vzít i děti někam ven, třeba do kina? 

Užívejte si kulturní akce i s dětmi – Jak poznáte, že je ten pravý čas vzít je sebou? 

Dlouho jsme si kulturní akce nemohli užívat a řadě lidí to už chybělo. Také jste rádi, že dneska už zase můžeme chodit neomezeně na koncerty, do divadel nebo do kina? Možná ale řešíte otázku, kam s dětmi, když si chcete vychutnat nějaké to představení nebo promítání filmu v kině. Děti nemusí být nutně překážkou. Naopak můžete je brát sebou a pak si i ony zamilují kulturní akce, získáte tak sebou parťáka, který bude chodit s vámi. Kdy začít děti brát sebou do kina nebo divadla a na co se musíte připravit? 

popcorn v kině

Vítaná změna 

Pro dítě a to i to malé, může být návštěva kulturní akce či kina velmi vítanou změnou. Je to zážitek a tak je škoda je o to ochuzovat. I když je jasné, že s těmi nejmenšími dětmi musíte začít chodit nejprve na dětská představení a pohádky v kinech. To ale nemusí vadit, ne? Strávíte čas společně, užijete si jinou zábavu, než na kterou jste zvyklí a co je hlavní, dítě si postupně získá k podobným akcím vztah. Mnohem lepší, než sezení doma u televize nebo počítače. Určitě tak začněte sebou brát dítě ven co nejdříve. 

Dítě ale na návštěvu kina nebo divadelního představení musí být přiopravené, co je hlavní, vy musíte mít jistotu, že to dítě vydrží. Sedět totiž v klidu a bez mluvení klidně hodinu nebo dvě, to je pro mnohé děti nadlidský výkon. 

kino sál

Začněte pozvolna 

Pokud chcete mít ze svého dítěte jednou parťáka pro návštěvy nejrůznějších akcí, snažte se ho k tomu přivést od malička. Láska k divadlu nebo návštěvám koncertů se u dětí musí vytvořit, pokud k tomu dítě nepřilne, těžko ho někam v pozdějším věku dostanete. Začněte s kinem, filmy jsou totiž dětem nejblíže. Animované pohádky, dopolední představení krátkých pohádek nebo nějaký rodinný film, s tím určitě začněte. Nejprve si to ale zkuste doma. Vydrží vaše dítě alespoň hodinu nerušeně sedět před televizí? Pokud ano, zkuste vyrazit i do kina. 

Když to vyjde, zkuste i dětské divadelní představení. Pro mnoho dětí jsou kulturní akce vítanou změnou a možná se budete sami divit, jak moc si to dokážou užít.