Víte co je to virtuální sídlo?

Všichni jsme se již setkali s pojmem Virtuální realita. Představujeme si to tak, že si nasadíme speciální brýle, které nás, ve spojení s počítačovým programem, provedou například známými muzei, ukážou nám svět dinosaurů, zabojujeme si ve hvězdných válkách. Takto zprostředkovaná virtuální realita se nebrání jakémukoliv tématu. Tabu není ani virtuální sex s nejkrásnějšími ženami světa.

Virtuální sídlo

Virtuální sídlo je ale jiné. Nepotřebujete na něj žádné speciální brýle. Nemá žádnou souvislost s počítačovými programy. Jediné, co jej spojuje s počítačovou virtuální realitou je, že ve skutečnosti neexistuje. Takže o co tedy jde? Komu poslouží? Nahradí skutečné sídlo ve všech směrech? Virtuální sídlo je adresa, na které bude sídlit vaše společnost. Tato adresa může být zapsána i do Obchodního rejstříku, nebo může sloužit pouze jako korespondenční adresa, pokud nemáte zájem, aby vám někdo doručoval poštu na adresu oficiálního, zapsaného sídla.

Virtuální sídlo v Ostravě Kancelar29 slouží především těm podnikatelům, kteří ke svému podnikání nepotřebují provozovat kanceláře, nebo nemají jiné, například výrobní prostory. Osobně spatřuji význam virtuálního sídla, hlavně pro ty podnikatelé, kteří jinak nemohou splnit základní, zákonnou povinnost pro založení společnosti. Bez adresy sídla vám společnost s ručením omezeným nikdo nezaloží.

Nic víc k podnikání nepotřebujete

Virtuální sídlo plně nahradí jakékoliv jiné sídlo. Může do něj být doručována pošta, včetně doporučených zásilek a balíků. Tuto poštu si nemusíte vyzvedávat v nějakých pravidelných intervalech. Bude vám notifikována a dokonce skenována. Notifikace i skeny vám budou doručovány na vaši e-mailovou adresu. O nic tak nepřijdete, budete mít vše za čerstva u sebe v počítači. Na adrese vašeho virtuálního sídla můžete podle vašich potřeb využívat ke svým obchodním jednáním i moderně zařízené konferenční místnosti. Takže na otázku, zda-li virtuální sídlo nahradí to klasické, je odpověď nabíledni.