Nepřicházejte o peníze

Pokud se let opozdí vinou letecké společnosti, jež zanedbala své povinnosti, náleží za všechny s tím spojené trable jejich pasažérům náležité odškodné. Podle délky trasy a zpoždění a jiných okolností jde o občerstvení na cizích letištích, přenocování v hotelu s dopravou tam i zpět, jedná-li se o neplánované čekání přes noc, a samozřejmě i zajištění náhradní dopravy do cílové destinace, případně návratu do místa, kde byla cesta započata, s vrácením ceny letenky. A navíc k tomu může patřit i finanční kompenzace ve výši až šesti set euro.

dovolená

Zatímco z prvně zmíněných povinností se dost dobře vykroutit nelze, ty jsou nezpochybnitelné, u finanční kompenzace je to složitější. Ta se totiž vyplácí pouze v případech, kdy jsou na vině samy aerolinie, a nikoliv někdo třetí, jako cizí stávkující zaměstnanci, omezení letového provozu, bezpečnostní situace či přírodní katastrofa. A protože se aerolinkám vcelku pochopitelně nechce platit, vymlouvají se nejednou právě na to, co je od platby osvobozuje, nebo zarytě mlčí.
A pak přicházívají ke slovu právníci a soudy.

Jenže komu se to tu svěřujete v případě, když se s vámi letecká společnost nechce vyrovnat dobrovolně, do rukou? Kdo jsou ti, kdo vám za provizi z vysouzených peněz slibují, že za vás provedou všechny nezbytné právní úkony, na něž se vám nedostává schopností, sil a času?
Pokud nevíte, oznamují vám tito: „Jsme vám opět o krok blíže.“
Tím krokem blíže je míněno to, že se s těmito nemusíte nezbytně setkat jen ve virtuální podobě na internetu. Můžete se i sami přesvědčit, že jde o lidi z masa a kostí, o solidní právnickou firmu. A nejen že se o tomto můžete přesvědčit – můžete tu s nimi i vše projednat osobně, nevzbuzuje-li ve vás kontakt přes internet zrovna příliš důvěry.

letadlo

A nejen že s těmito můžete řešit to, co už nastalo, ale můžete u nich získat jistotu už i v předstihu, v podobě hlídání budoucích letů, a to zdarma.
Pokud vás tedy zklamou dejme tomu Air Cairo, Turkish Airlines, Ukraine Airlines, Travel Service, Ryanair, WizzAir či Tap Portugal, máte na koho se obrátit. Virtuálně stejně jako fyzicky.
A to třeba v kanceláři přímo na letišti v Praze, kousek od terminálu 1.
Na což byste neměli zapomenout, pokud někam poletíte. Přece byste se nechtěli připravit až o šest set eur, že?