Jak si vybíráme elektrospotřebiče?

Bez elektrospotřebičů se dnes obejde asi jen málokdo. Hlavně v kuchyni bychom bez nich byli naprosto bezradní. Rychlovarná konvice, topinkovač, mikrovlnná trouba nebo třeba lednice jsou již nedílnou součástí nejen českých domácností. Jakým způsobem si však své vybavení vybíráme? To se dozvíte na následujících řádcích .
lednice, mikrovlnná trouba a sporák
– Prvním a tím nejhlavnějším kritériem, dle kterého se nejen čeští zákazníci řídí při výběru elektrospotřebičů, je počet funkcí. Čím více jich přístroj má, tím je větší šance, že si ho někdo koupí. Dobrým příkladem za všechny je mikrovlnná trouba. Ta může sloužit pouze k ohřívání, ale rovněž může mít celou řadu funkcí jako jsou grilování, rozmrazování nebo dokonce vaření. Koupit si multifunkční přístroj se z pohledu zákazníka vyplatí, jelikož pak už si nebude muset utrácet za další, jehož funkce jsou již v koupeném přístroji obsaženy.
Nikoho asi nepřekvapí, že druhým kritériem je cena. Ta je stěžejní hlavně u středně a nízkopříjmových kategorií obyvatel. Je totiž rozdíl dát za něco dva tisíce nebo šest. Kvalita levnějších věcí je samozřejmě nižší, ale pokud člověk nemá peníze navíc, smíří se i s tímto. Hodně lidí také vyhledává různé slevové akce, kdy se mohou dostat k lepší sortě výrobků za cenu, která jim více vyhovuje.
mikrovlnka s hodinami
– Důležitá je také kvalita elektrospotřebiče a samozřejmě s tím spojená životnost. Když je přístroj sestrojen tak, aby sloužil pouze do ukončení záruční lhůty, nemá cenu si ho kupovat, a to ani kdyby byl za hubičku. Lidé dávají přednost trvalejším věcem.
– Asi nejmenší důraz pak našinci dávají na design, který není u elektrospotřebičů zase tak důležitý. Při výběru samozřejmě hraje tato vlastnost nějakou roli, ale dle několika posledních průzkumu zcela marginální. Vzhled tedy v této kategorií výrobků nemá pro Čechy příliš valný význam.