Není to tak složité


Když to nechce, tak to nechce, a když si nejsem jistej, tak se zeptám. Tak by se ve zkratce dal popsat konsent. Mnoho mužů dnes vyjadřuje obavy z toho, že ve světle nejrůznějších sexuálních skandálů si nejsou jisti, co si k dámám mohou a nemohou dovolit. Pánové, mám pro vás jednoduchý tip: než něco uděláte, zkuste si představit, že by to samé někdo dělal vám. Kdyby na vás někdo hvízdal a pokřikoval jen proto, že jdete po ulici? Kdyby vás někdo plácl po zadku, protože haha sranda? Kdyby se na vás někdo lepil v dopravním prostředku, i když je okolo plno místa? Jistě by vám žádná z těchto situací nebyla příjemná. A není ani nám, ženám.

 šeptání do ucha.jpg

Co se flirtování týče, jednoduchá rada je přistupovat k nám jako k sobě rovným. Jak to udělat? Především si uvědomte, že stejně jako vy nedlužíte svůj čas a pozornost nám, tak ji nedlužíme ani my vám. Pokud tedy říkáme, že nemáme zájem a máte nás nechat na pokoji, tak to většinou tak také myslíme. Ano, vím, že ve filmech je to jen pobídka pro hlavního hrdinu, aby se snažil víc, ale v reálném životě „ne“ většinou doopravdy znamená „ne“. A věřte, že když s vámi budeme chtít flirtovat, tak to poznáte. A co se kavalírství týče, tak pomoc do kabátu nebo květinu oceníme, a neznám žádnou ženu, která by svému partnerovi agresivně rvala svršek z ruky s tím, že ona sama. Berte to ale tak, že opět platí, že jenom proto, že ji pomáháte do kabátu nebo dokonce platíte večeři, tak vám nedluží polibek nebo sex.

někdy ano je ano.jpg 

A co vlastně ten sex? Jednoduchým vodítkem je se jednoduše zeptat. Hodně lidí si myslí, že komunikace zabíjí náladu, ale ve skutečnosti je to, alespoň pro ženy, většinou dost sexy. Zeptejte se, jestli s vámi dotyčná chce mít sex, jestli jí to, co děláte, je příjemné. Celý akt bude navíc příjemnější i pro vás, když se vaše partnerka bude cítit dobře. Je navíc dobré si připomenout i jinou věc: konsent by měl platit i naopak. Tedy nemusíte dělat nic, co vám není příjemné nebo to dělat nechcete.