Jak se starat o své tělo během různých ročních období?

Naše tělo musí zvládat v průběhu různých ročních období rozličné výzvy. Tady je výpis nejdůležitějších rad, jak si zachovat zdravé vlasy, pleť a celý organismus v průběhu roku.
vítr ve vlasech.jpg

Jaro

Jaro je období nových začátků, po zimě je ale organismus vyčerpaný. Náhlé výkyvy teplot, které jsou pro jaro typické, mohou ohrozit naši obranyschopnost. Je důležité do těla dostat mnoho vitamínů a dbát na správnou stravu. Pokožka i vlasy jsou po studené zimě vysušené a je třeba je hydratovat. Pokud nemáte zrovna po ruce hydratační krém, stačí použít kokosový nebo olivový olej. Poslouží stejně dobře, navíc obsahuje převážně přírodní látky.
červené rty.jpg

Léto

V létě je nutnou výbavou každé ženy i muže opalovací krém. V ideálním případě zvolte opalovací krém určený přímo na obličej a citlivé partie. Vhodné je také používat make-up s ochranným faktorem SPF. Nezapomínejte také na ochranu rtů, které jsou stejně tak citlivé, balzám s ochranným faktorem minimálně 30 je vhodnou volbou. V létě je nutné pečovat i o pokožku hlavy, která může být vysušená, a dokonce se může i spálit. Nejen proto ve slunečných dnech nezapomínejte na pokrývku hlavy a volte vhodný šampón, který bude šetrný k vaší kůži.

Podzim

Na podzim připravte své tělo na náročnou zimu. Přes léto si natrhejte a usušte různé byliny. Například lipový čas z usušených květů nejen dobře chutná, ale je i prospěšný našemu tělu. Přílišné vlhko může vést ke vzniku kožních problémů. Chladné počasí také vysušuje naše rty, proto je důležité používat hydratační balzám. Nezapomínejte pít hodně vody.
blondýna s maskou a po ní.jpg

Zima

Zima je, jak už bylo zmíněno, jedním z nejnáročnějších období pro náš organismus. Je především důležité starat o svou kůži, abyste předešli vzniku akné či vyrážek. Existuje mnoho faktorů, které mohou ovlivnit kondici naše těla. Pokud nemáte ve zvyku konzumovat dostatečné množství vitamínů, sáhněte po různých doplňcích stravy, které posílí vaši imunitu. Vyzkoušejte masku na obličej i tělo. Pokud máte chuť, můžete si nějakou i doma vyrobit. Práce je to nenáročná a můžete využít spoustu surovin z vlastní kuchyně, jako je med, mléko či mletá káva.