Mladí a nadějní rytíři moderní doby

Pokud si myslíte, že dnes jediné záliby jsou od zahradničení po vyrábění ze dřeva a všechno mezitím, tak jste na omylu. Protože spousta lidí se tak nějak trochu hledá a protože je jim to dnes umožněno, občas narazíte na někoho, kdo má zkrátka jen velmi rád středověk. A takoví lidé většinou nezůstávají jenom u knih nebo snad filmů či muzeí, ale rovnou se tak nějak shluknou do skupin a prožívají ten středověk spolu.
rytířská zbroj
Kromě Rennesaince fairs a různých středověkých festivalů jsou populární také rytířské turnaje. A k tomu všemu patří zbrojířství a kovařina. Kdo by to byl řekl, že se v jedna-dvacátém století opět objeví zbrojíři? A že mají málo práce? Tak to si jenom myslíte! Dnes se vše dělá na zakázku, z kvalitní oceli, která je klidně dovážena z druhého konce světa, s individuálním a autentickým designem. Od mečů, seker, kopí až po skutečně historicky akurátní plátěné zbroje. Pokud jste jako malí snili o tom, že budete rytíři v lesklé zbroji, tak je tahle dobra přesně určená vám.
rytířské klání

Drahý koníček, ale dobrý koníček

Už asi tak nějak cítíte, že to nebude zrovna levný koníček. Pokud chcete opravdu skvěle propracovanou zbroj s výzbrojí, tak si připravte pár set tisíc korun + poštovné, protože třeba u nás v Česku zas tolik zbrojířů není, kteří by měli čas. To ovšem neznamená, že v zahraničí zbrojíři nejsou, ba naopak. Například je spousta velmi kvalitních zbrojířů na Ukrajině a ti jsou opravdu světoznámí svým individuálním přístupem ke každé zbroji.
brnění rytíře

Souboje, BUHURT, klání

A pokud si myslíte, že si tito hoši zbroje a zbraně jenom vystavují, tak jste se ještě nikdy nebyli podívat na nějaký turnaj. Stoprocentně chráněni vůči drtivé většině úderů se pouštějí do souboje 1 na 1 či všichni proti všem. Nebo do toho zapojí také koně a pořádají se klání, dokonce i u nás v Česku, byť oproti zahraničí jsme relativně malý „trh“. Pokud byste měli zájem, určitě se dozvíte více na internetu, stačí jenom kliknout.

Publikováno v Nezařazené