ZN.: ZAHRÁDKA NENÍ PODMÍNKOU

Jestli jako já milujete palačinky mazané džemem, nakládané okurky, nebo čalamádu, jistě mi dáte za pravdu, že není nad naplněné sklenice doma.
Ať džem koupíte od jakéhokoli výrobce, vždy obsahuje slupky jablek, spoustu éček a vůbec v popisu kolikrát netušíte, co to vlastně do sebe perete.
Když si ale doma můžete udělat vlastní, kde víte, že se skládá pouze a jenom z ovoce a ne z příměsí všeho možného (jako třeba hlava z husy), aby dostal tu správnou chuť, už nikdy v obchodě po něm nesáhnete.
kropicí konev
´Tobě se to kecá, ty máš určitě vlastní zahrádku´, zabručíte si.  Ale zbytečně. Vždycky si člověk může poradit, aby aspoň z nějakých výrobků omezil přísun špatných věcí do svého těla.
A kompoty? Kam se hrabou meruňkové z regálu na vlastnoručně vyrobené.
A ta chuť! Nesrovnatelná. Je to jako kdyby člověk porovnával Trabanta s Ferrari.
Samozřejmě, že se nepohrnete do supermarketu, abyste si obstarali ovoce na výrobu, protože stejně budete muset nesmyslně dochucovat, protože samo o sobě je bez chuti.
Je spousta zahrádkářů, kteří nejsou schopni své výpěstky sami zpracovat a budou rádi, když vám prodají část své úrody.
Oni mají zahrádku jako koníčka a když se urodí hodně, tak při vaší procházce kolem jejich plotu, není nic snazšího, než se zeptat, jestli nemají na prodej nějaký ten nadbytek.
Rozhodně vám radši něco prodají, než aby spousta ovoce, či zeleniny skončilo na kompostu.
Mnohdy dostanete i „přednášku“ o tom, jaká hnojiva používají a budete se divit, ale víc než často, nepoužívají chemii.
Dokonce i cestou autem při návratu z výletu se můžete zastavit u nějakého domu, kde bývají cedule s nápisy, co momentálně prodávají.
Takové okurky, jaké si můžete doma naložit, se rozhodně nedají srovnávat s kupovanými.
pokrm na prkénku
A pokud jste hračička, koupíte si nějaké pěkné sklenice se zajímavými víčky a vaše výrobky můžete přibalit i jako dárek komukoli v rodině.
Samozřejmě, že souhlasím s tím, že není nad vlastní výpěstky, ale pokud nemáte kde pěstovat ovoce a zeleninu, nedá se nic dělat, tu práci musí za vás odvést někdo jiný.

Publikováno v Nezařazené