Jak nalákat děti na zahradu


Děti by měly být co nejvíce ve styku s přírodou. Hraní si na čerstvém vzduchu je totiž velice zdravé a potřebné pro jejich správný vývoj. Pokud máte před domem zahradu, máte na půl vyhráno. Ještě však musíte vaše nejmenší na zelený plácek dostat, a to, pokud možno dobrovolně. Při konkurenci počítačových her to však není nic jednoduchého. Ale jde to.

most na zahradě

Vlastní hřiště

Skvělým, a hlavně levným řešením je udělat pro děti menší hřiště. To může být tvořeno různými zábavnými prvky jako jsou například houpačka nebo pískoviště. Nebude-li vám vadit pustit nějakou tu korunu navíc, můžete koupit i trampolínu. Ta funguje nejen jako zábavná hračka, ale i jako nástroj k upevnění kondice. Je však nutné koupit kvalitní typ, který bude mít nejen dostatečně velkou nosnost, ale rovněž mu nebudou chybět ani důležité bezpečnostní prvky.

Prolézačka

Hitem posledních let jsou prefabrikované prolézačky. Nejsou příliš drahé a dají se postavit relativně snadno. Tento druh zábavy je vhodný hlavně pro menší děti. Kutilové mohou takovouto prolézačku zhotovit svým ratolestem i svépomoci. Je však nutné při stavbě dávat pozor, aby nikde nečouhaly hřebíky, případně šrouby, o které by se dítka mohla poranit.
dívka na zahradě

Bazén

Samozřejmě, že největší zahradní atrakcí nejen pro děti bude vždy zahradní bazén. Plavání je prospěšné nejen pro kondici, ale také pro správný rozvoj svalů. Bazén samotný není nejlevnější záležitost, a to i když se rozhodnete pořídit si jen menší krcálek. Krom samotného bazénu totiž musíte dokupovat různé nezbytnosti jako jsou dezinfekce, přípravky na udržení neutrálního pH vody nebo pískový filtr. To nejsou zrovna laciné položky, ale na druhou stranu se bazén obvykle dá využívat jen po omezenou část roku. Obvykle od května do září. Tudíž ani náklady na jeho údržbu se nevyšplhají do astronomických částek. Zvláště pak u menších typů vodních ploch.


Publikováno v Nezařazené