Krásy v zahradách

Každá zahrada by měla mít něco do sebe. My si tu svoji můžeme ozvláštnit něčím nevídaným, co nás napadne, ale můžeme sáhnout i po něčem, co je sice známé, ale člověka to ani tolik neomrzí.
Chovatelé papoušků, nebo jen jejich milovníci, si na své zahradě mohou postavit voliéry, vymyslet pro papoušky taková místa, abychom je mohli sledovat. Mít voliéru v altánku nebo v pergole nemusí být špatný nápad, pokud máte o trochu více peněz a můžete si pořídit aru.
Samozřejmě, i obyčejná andulka dokáže být kouzelná stejně jako taková korela nebo zebřička. Jen si vždy dávejte pozor, abyste neměli v okolí moc koček nebo vaše kočka nechtěla vyzkoušet papouščí maso. Pokud kočky máte, nezbývá nic jiného než papoušky zabezpečit natolik dobře, aby na ně žádná ze šelem nemohla.
voda, zahrada, trysk, jezírko
Na každou zahradu se samozřejmě hodí také květiny, nádherné bonsaje, které si zastřihnete podle toho, jak se vám zlíbí. Sousedy byste i překvapili živým plotem zastřiženým do nějakého zvířete, ačkoliv by to již vypadalo trochu více kýčovitě.
Ať už je vaše zahrada malá či velká, najde se tam místo pro jezírko. To už je samo o sobě takový úkaz toho, že máte svoji zahradu rádi a trávíte na ní spoustu času. Do jezírka můžete nasadit rybičky, ale stejně jako u papoušků, i rybičky vám mohou ohrožovat nejen šelmy, ale také draví ptáci, kteří to vidí jako vidinu příkrmu.
Jezírko máme, rybičky máme, co dál? Pak už stačí jen lekníny, těch je v dnešní době spoustu druhů. Nemusí to být jen lekníny, ale také spousta dalších okrasných rostlin, které u vody najdete. Můžete zkusit dát do okolí jezírka i bublinatku obecnou, ale mějte na paměti, že miluje stojaté vody termofytika, slatinné tůně a vyžaduje striktně tvrdou vodu a střední až vyšší pH, ke všemu je teplomilná.
jezírko, lotus, květy, růžová
A dřív nebo později se vám do jezírka nastěhuje spousta vodomilných živočichů, hlavně hmyz, kterého je ve světě čím dál tím méně.
Pak již záleží, jestli do jezírka půjde udělat i nějaký menší vodopád, nebo si kolem jezírka rozestavíte pár sádrových či plastových postaviček. Postavičku vodníka, krokodýla nebo nějaké té želvy. Těchto postav se prodává hodně, a tak nebudete rozhodně zklamáni. Kdo hledá, ten vždy najde to nejlepší.