Je pravda, že internetová videa si lze stáhnout?

Na internetu najdeme velkou spoustu nejrůznějších videí prakticky na jakékoliv téma, které nás zajímá. Je tedy pochopitelné, že jejich sledování patří k oblíbeným činnostem mnoha lidí. Ti pak často mají své oblíbené autory, jejichž tvorbu sledují.

pouštění videa na YouTube

Mnozí však přemýšlí o tom, jak si je uchovat i v případě, že budou smazána, případně jak si je pouštět i tehdy, pokud zrovna nemáme k dispozici připojení na internet, například při cestě v metru. Je totiž pravdou, že internetová videa si lze stáhnout Stahuj videa, ovšem není to ani zdaleka tak jednoduché jako u jiných souborů.

Předně je potřeba najít program, který nám ono stažení umožní, ať už online nebo klasický, který je nutné stáhnout a nainstalovat. Ten navíc musí být schopen stahovat soubory právě z toho serveru, na kterém je cílové video umístěno. Je totiž pravdou, že žádný z těchto programů nám nestáhne videa z celého internetu.

úprava staženého videa

Další věcí, kterou musíme uvážit, je formát, ve kterém se dané video stáhne. Ten by měl být podporován vaším přehrávačem, a proto je dobré vědět, které typy videosouborů dokáže přehrát a které nikoliv. Byla by totiž škoda si jej stáhnout a pak zjistit, že si jej nemůžete zjistit, neboť váš přehrávač onen formát https://www.zive.cz/poradna/samsung-tv-format/sc-20-cq-588316/default.aspx%3Fconsultanswers%3D1 nepodporuje.

Pozor je potřeba si dát také na to, abychom stahovali z důvěryhodného zdroje. Většina těchto programů je totiž zdarma ke stažení či použití, přičemž autor je neznámý. Neexistuje tedy takřka žádná kontrola, která by zabránila tomu, že se s programem, případně souborem, stáhne i virus. Rozhodně tedy není od věci mít zapnutý kvalitní antivirový program s posledními aktualizacemi.

Pokud toto vše splníte, pak už vám nic nebrání uchovat si ono video ve vašem počítači či mobilním telefonu a pouštět si jej, kdykoliv vás napadne. Jistě, cesta k tomu není jednoduchá, zvláště pro ty, kteří počítačům příliš nehoví. Je to však rozhodně lepší než případné alternativy. Jistě, můžete se napoprvé trefit do kvalitního programu, avšak šance na to jsou minimální a rozhodně je lepší neriskovat.