Vhodná hypotéka se postará o vaše vysněné bydlení

Chcete bydlet ve vlastním, byť v malém, bytě, a tak přemýšlíte, kde byste na něj vzali peníze? Jen málokdo má dost peněz na to, aby si mohl koupit nějakou nemovitost bez půjčky. Pokud jde o otázky bydlení, tak jsou všechny půjčky na místě, neboť se jedná o investici do vaší budoucnosti, která se vám v každém případě vyplatí.
balíčky bankovek.jpg

Nejlepší řešení tedy je, sjednat si půjčku, která pro vás bude výhodná, a vlastní bydlení si s její pomocí pořídit. Ovšem může se vám stát, že přitom narazíte na jedno úskalí. Tím může být výše vašeho příjmu, kvůli které vám bankovní domy nebudou chtít žádnou půjčku poskytnout. Ač vám váš příjem nikdy nepřipadal nízký, tak banka na to může mít jiný názor, případně vás bude limitovat výší možné půjčky, takže vám taková půjčka nebude stačit. Co dělat v takovém případě?
V takovém případě máte k dispozici ještě jednu možnost, a to navštívit nebankovní společnost. Můžete si tam sjednat vstřícnou nebankovní hypotéku bez doložení příjmu, což znamená, že dostanete právě takovou půjčku, po jaké toužíte, a nikdo výši vašeho příjmu zkoumat nebude.
dveře trezoru.jpg

Nicméně jak už to na světě chodí, tak nic není zadarmo. Musíte proto počítat s tím, že cenou za tuto výhodnou hypotéku bude o něco vyšší úrok, než jaký byste získali ke své půjčce v bance anebo také v případě, kdy by byl váš příjem dostatečný. A ještě je zde jedna věc, na kterou byste v žádném případě neměli zapomenout a tou je záruka, kterou za svou půjčku musíte nebankovní společnosti poskytnout. Zaručit za svou půjčku se musíte výhradně nemovitostí, peníze pak dostanete až do výše sedmdesáti procent odhadní ceny nemovitosti, kterou zvolíte. Jak je tedy vidět, půjčit si můžete jen tolik, jaká bude hodnota vaší nemovitosti. Avšak můžete si zvolit, jakou nemovitost budete chtít a zaručit se za vás mohou svým majetkem i vaši blízcí, třeba rodiče.