Ubytování Mikulov v srdci vinařské oblasti

Mikulov je sám o sobě zajímavým městem, zaujímá ovšem i významnou strategickou pozici, výhodnou pro prázdninové a dovolenkové výlety. Patříte-li k těm, kdo využijí ubytování Mikulov, neradi se zdržují na jednom místě a svůj vymezený čas by rádi vyplnili poznávacími zájezdy, vydejte se do nejznámější vinařské oblasti v České republice.

víno

Proslulá vinařství, to nejsou jen svahy poseté vinnou révou, naleznete tu řadu cenných historických skvostů, jedinečných, které jinde nespatříte. Nejznámější z nich jsou zámek s přilehlým parkem, Dietrichsteinská hrobka a židovská čtvrť se starobylým hřbitovem a kamennými náhrobky. Na Kostelním náměstí vás jistě zaujme krypta – kostnice v kostele sv. Václava. Neměli byste také vynechat návštěvu Svatého kopečku, je to jedna z nejkrásnějších lokalit v okolí města s překrásným výhledem. Na vrchol směřuje naučná stezka s 11 zastávkami a informačními panely.

mikulov

Lednicko-valtický areál a zámek Lednice – romantická procházka zámeckým parkem, návštěva minaretu, skleníku s exotickými dřevinami, Apollonova chrámu, Nového Dvora, Svatého Huberta a interiéru lednického zámku by neměla chybět ve vašem itineráři.
Kam s dětmi – jestliže cestujete s dětmi, navštivte Jeskyni Na Turoldu, archeologickou expozici v Dolních Věstonicích, vojenské opevnění v Novosedlech anebo třeba farmu domácích zvířat v obci Nový Přerov. Můžete tu absolvovat i projížďku na koňském hřbetě.

Laa an der Thaya – ve vzdálenosti pouhých čtyřiceti kilometrů odtud se na území Rakouska nachází celoročně provozované termální koupaliště v lázeňském https://www.spa.cz/lazne-teplice-nad-becvou/lazensky-dum-praha/ areálu malebného městečka.
Wien – do rakouského hlavního města je to téměř 70 km, ovšem tuto vzdálenost ujedete přibližně za hodinu. Milovníci historických památek si tu přijdou na své v rámci půldenního nebo celodenního výletu.
Bratislava – Jedno z nejkrásnějších měst v Evropě přitáhne vaši pozornost mostem SNP s UFO vyhlídkou, hradním areálem, zoologickou zahradou a zajímavým historickým centrem. Po dálnici pouhá hodina jízdy.