Stěhování Praha vyžaduje dobrou kondici i psychickou odolnost

Pokud pravidelně necvičíte a nenavštěvujete posilovnu, může být jednorázová stěhovací akce důvodem k ulehnutí na lůžko doma nebo v nemocnici.

Jednorázový nápor na fyzickou kondici

Natažené vazy v koleni, „houser“, podvrtnutý kotník, problémy s krční páteří a namožené svaly – to jsou časté scénáře stěhovacích peripetií, kdy spoléháme na své vlastní síly, a nemáme k dispozici potřebné technické vybavení. Zvláště pikantní to bývá při přenášení pračky a velké chladničky či starožitných kousků bez popruhů, kurtů, rudlu, heverů, stěhovacích lišt a dalších pomůcek.

kamion na silnici

Další problém je špatná fyzická kondice. Ta se zhoršila v průběhu posledních padesáti let až na pováženou, je to dáno technickým pokrokem, který svádí k lenošení ve volném čase, a to i tehdy, máme-li sedavé zaměstnání, nebo nám fyzickou námahu výrazně usnadňují stroje a mechanismy. Dokonce i dnešní řemeslníci nevynakládají takovou sílu při práci, jako dělníci za socialismu. Stáváme se zkrátka méně zdatnými, a každá nárazová námaha, což je např. právě stěhování Praha, pak může způsobit zdravotní kolaps.

jízda po dálnici

Stěhování – to není jen výnos do patra

Pověřte tím nejhorším stěhovací firmu, je to jedno z mála povolání, kde jsou lidé zvyklí na fyzickou dřinu, mnohdy tuto práci vykonávají vyznavači silových sportů (zápasníci či kulturisté) a považují přenášení těžkých břemen za součást tréninku.

Silná konkurence v tomto oboru tlačí ceny stěhovacích služeb spíše dolů, a to je také důvod, proč je o profesionální zásah stále velký zájem, zejména ve velkých městech, kde nejsou lidé zvyklí na těžkou fyzickou práci, a kde sportují jen rekreačně. Stěhováci si zároveň dovedou poradit i s nadstandardními situacemi, jako je demontáž velkých nábytkových sestav, spouštění starožitného nábytku a klavírů heverem z oken, přemístění velkých strojů a zařízení, výnos do pátého patra bez výtahu, manipulace s dlouhými metrážovými koberci na schodišti v bytovém domě atd.