Pozor na elektřinu

Když se lidí zeptáte, čeho se tito bojí, dostane se vám mnoha nejrozmanitějších odpovědí. Někdo se chvěje nebo mu až přímo vstávají vlasy hrůzou na hlavě a naskakuje husí kůže, když sleduje v televizi něco napínavého, někdy se lidé bojí některých živočichů, stísněných nebo naopak příliš otevřených prostor, ztráty zaměstnání, finanční tísně, zločinu, zdravotních problémů a tak dále a tak dále. Ovšem zkuste si tipnout, kolik lidí by na otázku, čeho se bojí, odpovědělo, že elektřiny. Počet takových odpovědí by se rovnal nule nebo by jí byl velice blízko. Protože našinci elektřinu velice dobře znají z každodenního života, často ji využívají a tato se stala něčím natolik běžným, že se nad ní vlastně ani nezamýšlíme, natož abychom z ní měli hrůzu. A pokud už někdy někomu trochu hrůzy nahnat může, pak nejspíše jen v případě hrozícího elektrického křesla.

žárovka s rybičkami

Ovšem skutečnost, že se lidé vesměs elektřiny nebojí, neznamená, že není důvod se jí bát. Naopak – člověk by se jí měl alespoň mírně obávat a měl by být ostražitý. Protože elektřina, onen dobrý pomocník, nebezpečná je. A kdybychom byli realisty, báli bychom se jí víc než lecčeho jiného. Protože stačí klidně i jenom malá závada nebo porucha a může být zle, můžeme přijít o majetek a nejednou i o život. Protože elektřina není žádná hračka. A má-li odvádět jenom dobré služby, je třeba ji mít pod kontrolou. A tedy nepodceňovat význam revizí.

žárovka v ruce

Jistě, ne každému se může líbit u revize elektroinstalace cena, protože máme peníze za jednu z nejdůležitějších věcí, jež nás provází životem a již nechceme zbytečně pozbývat, ale u revize elektřiny to rozhodně není zbytečný a hloupý výdaj. Jak vám může potvrdit každý, kdo už kvůli závadě na elektroinstalaci vyhořel, a jak by potvrdil každý, kdo už to ale potvrdit nemůže, protože nějaký ten nežádoucí zásah proudem nepřežil.