Neposlušná elektřina

Pokud vše z uvedených výrobků funguje, jak má, je to v pořádku. Všichni jsou spokojeni, nikdo nenadává a všude panuje pohoda. Jenže se může stát, že najednou něco fungovat přestane.

A tu nastává poplach, hromobití a nadávání najednou. Některý člen domácnosti ihned bere do ruky šroubovák a hledá závadu. Vrazí jej do zásuvky až po rukojeť a začíná „oprava“. Všude se jiskří, jističe jsou neustále nahazovány a vyhazovány, samozvaný opravář drkotá zuby jako v mraze a pokud má slabší tělesnou konstrukci, nebo srdíčko, již jej vezou na marách.

rozvodná skříň

No, dobrá, tento příklad je poněkud morbidní, ale zastrašovací účel splnil. Doufám. Tedy, doufám, že nikoho z vás ani nenapadne se v elektrické zásuvce šťourat, ať už je to čímkoli. Na takovou práci je třeba si rozhodně někoho najmout. Mimochodem, víte že pokud pojišťovna zjistí amatérský zásah do rozvodu, nedostanete od ní ani pětník, kdyby se něco semlelo? Takže od rozvodů jednoznačně ruce pryč a voláme odborníka. Jsme li z Kostelce a blízkého okolí, voláme první pomoc, a to je elektrikář Kostelec nad Černými lesy. Neděláme nic jiného než to, že vypneme hlavní jistič a počkáme si. Raději vydržet při svíčkách nežli vyhořet, protože i k tomu může v krajním případě dojít.

Kýžený muž se dostaví a začne dělat svou práci, ke které má patřičná oprávnění a samozřejmě znalosti. O potřebném náčiní ani nemluvím, protože to se rozumí samo sebou. Pokud přijde s krumpáčem, nepouštějte jej raději dovnitř. Ostatně ten pravý se vám prokáže patřičnými dokumenty.

měřák

Jakmile pak zjistí, kde je porucha, začne pracovat ne jejím odstranění, a to většinou sám. Pokud jde ovšem o závadu většího rozsahu, k čemuž naštěstí nedochází zase tak často, přizve na pomoc své kolegy.

Po jejich odchodu zase vše funguje, jak má, a opět vládne v celém domě či bytě naprostá spokojenost. A pozor, elektrikáři jsou zde stále, nejen jako první pomoc.