Malé zamyšlení nad světem recenzí

Internet využíváme každý den. Někdy jdeme i do rizika. Když si například nakupujeme zboží přes internet, nebo si objednáváme pobyt i s polopenzí v hotelu. Čtěte recenze, využívejte jen ověřené obchody, služby, zařízení.
Internetové recenze nepochybně představují velkého a především nenahraditelného pomocníka.
asiatka s tabletem
Pokud se dočtete, že internetový obchod nabízí oblečení spíše lehce větší, než odpovídá konfekčním velikostem, pravděpodobně si místo své obvyklé velikosti 40 objednáte spíše 38 a nikoli 42. Stejně tak se vyhnete zboží, které je více haněno než chváleno.
Možná byste se tváří v tvář skutečnosti, jak mnoho služeb přes internet využíváte, měli zamyslet nad tím, zda byste neměli také čas od času přispět svou troškou do mlýna, nebo spíše svou recenzí na web. Jiní lidé si dali práci s napsáním recenze a Vám to usnadnilo rozhodování, zda lednici Indesit nebo Gorenje.
 práce asistentky

Kdy mají recenze smysl

Na druhou stranu, zdá se, že už bez recenzí ani nedokážeme žít. Je celkem přirozené, že hledáme recenze na důležité záležitosti. Týká se to především například těchto oblastí:
·         Obchody
·         Cestovní kanceláře
·         Služby
·         Lidi, kteří poskytují různé služby
·         Restaurace
·         Hotely a penziony
·         Pronájmy rekreačních objektů
·         Realitní kanceláře
·         Dopravce
·         Školy
·         Sociální zařízení
·         Zdravotnická zařízení
·         Zaměstnavatelé
 

Kdy je vhodné spoléhat na svůj pocit?

A co třeba recenze kulturní nebo knižní? Taky se díváte nejprve na česko-slovenskou filmovou databázi, než jdete do kina? Je celkem přirozené, že nás zajímá to, co si myslí druzí. Jak daný film, knihu nebo divadelní představení vnímají. I toto může ušetřit spoustu času. Pokud uvidíte, že hodnocení na CSFD je dvacet procent, pravděpodobně na film nepůjdete. Totéž se týká knižních recenzí. Ovšem často to, co se ostatním jeví jako průměr, může být ve skutečnosti naše srdcová záležitost, protože každý člověk má zcela individuální kulturní potřeby. Proto by možná nebylo na škodu se tu a tam některým recenzím raději vyhnout.