Kvalitní spánek je základem pro nový den

Čím je člověk starší, tak si více uvědomuje, že probdělá noc není žádným přínosem pro nikoho. Především se to odrazí hned následující den, kdy soustředěnost se jaksi vytratila, zato ospalost a únava jsou zřetelně na dosah. Spánek se ale nedá ani dohnat a bohužel ani naspat do zásoby. Je k němu vyhrazený čas a ten buď uplyne s kvalitním spánkem, nebo probdělou nocí. Skutečností je, že bohužel tou hlavní příčinou nemusí být prohýřená noc, ale povlečení. Materiál, který bude dráždit pokožku, nijak nebude prospívat ani kvalitnímu spánku. Jen díky této skutečnosti stojí za zvážení pořídit takový materiál, který bude plně vyhovující, a to i rozměrově.

ceske-satenove-prosteradlo-luxury-collection-220x200cm-fialove

Prostěradla

Mají základní funkci, že v podstatě oddělují matrace od těla. Pokud budou napínací, poté rozhodně bude snadné i jejich napnutí, které bude držet tvar. To se samozřejmě i lépe bude spát. Nemluvě o tom, že se takové prostěradlo i lépe povléká. A dalším rozhodujícím faktorem je materiál, z kterého bude vyrobené. Ideální jsou saténová prostěradla, která jsou z česané bavlny a přináší řadu výhod. Snadné praní, nemusí se žehlit a jedná se o velmi příjemnou tkaninu. Zakoupit se dají v různých velikostech i cenovém rozsahu.

lozni-povleceni-bavlneny-saten-tmave-modry-ls154-lozni-povleceni-140x220-90x70-ls154

Povlečení

Ani v tomto případě se saténové povlečení nemusí stydět za svoji kvalitu. Je velmi příjemné na tělo a dokáže překvapit i tím, že zvládá v zimě pěkně zahřát a v létě zase vytváří ideální teplotu, která je příjemná a tělo se nijak nepřehřává. Základem je bavlna, která si s lidskou pokožkou skvěle rozumí, a navíc tento typ povlečení je vhodný i pro jedince, kteří jsou citlivější nebo trpí kožní nemocí. Dokonce je ideální pro alergiky. I u povlečení je nesmírně důležitá velikost. Není zrovna příjemné, když se v něm pokrývka ztratí a v noci zjistíte, že se vám shrnula pod nohy. Vyplatí se dobře vybírat, správně měřit a také si zvolit barvu, která bude ladit s celkovým designem ložnice. Zkrátka když luxus, tak luxus.