Jaro klepe na dveře

Kdo má rodinný dům a zahradu, tak má vyhráno. Protože co je největší pohodlí? Když si můžete vzít své dobré kafé nebo čaj na terasu a kochat se vaší zahradou jak se probouzí do jara. Nebo v létě na barevnou škálu vašich květů. 

Rádi trávíte spousty času na zahradě, kde máte spousty práce, ale vám to nevadí? Protože práce na zahradě je pro vás dokonalý relax a vy při pletí zahrádky vše vypustíte z hlavy a soustředíte se jen na pletí a upravovaní záhonů.  Pokud jste dobrým zahradníkem tak jistě víte, kdy se zem probouzí se zimního spánku a kdy už je konečně na čase opět začít relaxovat a upravovat své záhony, stromy, keře. Tuhle informaci není těžké si vyčíst na internetu, nebo v časopisech o zahradničení. Přeci máme na pomoc dobrý a známí Lunární kalendář, kde máme popsáno všechno od A – do Z.

jaro se probouzí

 Jaro

Konečně se blíží a sním i jarní rovnodennost. A čím by jsme měli začít? Lunární kalendář radí, že po dlouhé zimě je dobré dát pryč vše staré. Takže je samozřejmost, že začneme s hrabání starého listí co zbylo od podzimu, vyhrabávání mechoviny, která se pod roztátí sněhu objevila, takže kompletní úklid zahrady aby jsme si jí nachystali. Kdy začít rýt a zasadit semínka? Opět se můžeme podívat a poradit se s Lunárním kalendářem Nejideálnější čas na setí semínek je konec března kdy měsíc přibývá a tak semínka dostávají sílu na vyklíčení. 

Pokud neznáte Lunární kalendář, tak není na škody si ho trochu pročíst, dozvíte spousty užitečných rad jak se postarat například o své pokojové květiny, které vám zdobí dům, nebo jak už je psáno výš, jak se správně starat o svou zahradu aby nám dopřála pocit sebeuspokojení. 

jarní úklid

Ale s příchodem Jara to všechno nekončí. 

Každý má jaro spojené s úklidem celého vašeho domu. Spousta žen by chtěla úklid sfouknout na ráz aby měli co nejdříve pokoj. Ale nespěchejte a udělejte svůj dům čistý při pečlivém úklidu. Je fajn mít nějaký plán, kterého se budeme držet. Určitě to znáte, uklízíte v jednom pokoji, jdete do druhého odnést nějakou věc a začnete uklízet ten druhý pokoj. A to je velká chyba. Proč? Protože si uděláte tak akorát další nepořádek a už nebudete vědět co první by jste měla udělat. Držte se svého plánu, který jste si napsala a ulízejte pokoj po pokoji.  Třídění věcí je znepokojivé. Známe snad každý. V domě se válí spousta nepotřebných věcí, které člověk využil minimálně a pak už je nikdy nepotřeboval. Ale při třídění, můžete být i zoufalá. Udělejte si systém. Věci které využijete opravdu schovejte, ale ten zbytek, který jste do teď nepotřebovali darujte nebo vyhoďte. Když jste ho nepotřebovali teď tak ani potom. 

Jarní úklid může být na několik etap. Udělejte si čas právě kdy se vám to hodní a určitě se za ním nehoňte. Není určeno od kdy do kdy musí být splněno.