Jak bychom měli vybírat lustr na chalupu

I dnes má mnoho lidí, především těch, kteří bydlí v bytě, svou chatu a chalupu. Je to místo, kde tráví alespoň část léta a mnoho víkendů během teplého počasí. Zde mohou mít svůj kousek přírody, kde je možné relaxovat, ať už aktivně či pasivně, a načerpat novou energii mnohem lépe, než mezi čtyřmi stěnami bytu.

Faktem ovšem je, že pokud se zde máme cítit dobře, je nutné, aby byla také vhodně vybavena, tedy aby zde bylo vše, co k pohodlnému pobytu potřebujeme. A to v současné době zahrnuje elektřinu, a přeneseně také osvětlení.

lustr5

Ačkoliv je totiž pravdou, že v létě se stmívá později a svítá poměrně brzy, stále se najdou lidé, kteří jsou i po západu Slunce venku. Zvláště když si uvědomíme, že běžnou součástí je například opékání buřtů, které se může skutečně do pozdních hodin protáhnout. I proto si následně potřebujeme rozsvítit.

Ovšem vybrat lustr na chalupu je mnohem složitější, než se může na první pohled zdát. Je zde totiž hned několik věcí, které je nutné vzít v úvahu, abychom byli s výsledkem nakonec plně spokojeni.

Tím prvním, co si musíme uvědomit, je velikost místnosti či místností, které je potřeba takto osvětlit. Podle toho vybereme daný typ lustru. Pokud máme například jen malou chatku, pak stěží budeme potřebovat ten s deseti žárovkami. A naopak, pokud je daná místnost velká, pak jedna žárovka stačit nebude.

lustr6

Dále je zde velikost. Ta se odvíjí od toho, jak vysoko je strop dané místnosti. Zvláště na chatách bývá často nižší, a podle toho je potřeba se zařídit. Není totiž příjemné muset se sklánět pokaždé, když pod lustrem procházíme.

A v neposlední řadě je zde fakt, že chata je po většinu roku opuštěna. A vzhledem k tomu, že osvětlení si sebou brát nebudeme, je dobré vybrat takové, které nebude lákat zloděje. Proto je dobré se vyhnout drahým, ozdobným kouskům. Jistě, mohou sice vypadat dobře, ale věřte, že zimu by nejspíše nevydržely. A to by rozhodně byla škoda.