Zábava pro děti

Děti mají tendenci kopírovat podle ostatních to, co se jim samotným líbilo, takže pokud po vás dítě něco kopíruje a dělá přesně to, co vy, tak je to asi tím, že vás bere jako vzor a líbí se jim to, co děláte. Toho si tedy važte, je to akorát důkaz toho, že máte pro děti nějakou hodnotu a že se jim opravdu líbí něco, co jste vytvořili vy, nebo jak se chováte a podobně. Jinak by po vás děti nic nekopírovaly. Děti jsou totiž nejupřímnější bytosti na světě, takže věřte, že pokud se jim něco nelíbí, dají to hodně najevo, nebo vám to přímo řeknou.

dort

A když tedy děti kopírují věci po vás a chovají se někdy jako vy, tak taktéž kopírují věci po ostatních dětech, konkrétně po jejich vrstevnících a snaží se být i lepší než oni. Když má nějaké dítě kolem nich něco, musí to mít taky, obzvlášť v období, kdy vznikají první velká přátelství, tak se děti obzvlášť snaží chovat a vypadat jako jejich nejlepší kamarád a je to naprosto normální. Vždyť i my jsme to jistě dělali jako mladí, zkrátka dítě rádo dělá to, co mu samotnému přijde super a snaží se chovat úplně stejně. Pokud tedy nějaký kamarád vašeho dítěte pozve dítě na oslavu narozenin a představím mu tam nějakou opravdu super hračku, tak dítě bude chtít to samé. Platí to i na samotnou oslavu, dítě bude chtít taky oslavu a bude tam chtít přesně to, co tam nabízel jeho kamarád, protože takové děti zkrátka jsou. Je to naprosto přirozená reakce.

přípitek

Když tedy pořádáte narozeninovou oslavu pro vaše dítě a mají na ni přijít jeho kamarádi, rozhodně nechcete, aby se ztrapnilo a aby si pak kamarádi o něm říkali, jak byla jeho oslava narozenin nudná. Protože pokud opravdu bude, tak mi věřte, že si to děti nenechají jen pro sebe, a to úplně nechcete. A jelikož dítě nemá zas tak dobré schopnosti, aby pořádalo oslavu samo, musíte mu s tím pomoci vy. Musíte najít zábavu, která zabaví všechny. Dobrou volbou je kouzelník, který se o zábavu postará sám, vy mu jen zaplatíte sumu, kterou si on sám naúčtuje.

Publikováno v Nezařazené