Relaxace ve vaně

Vana už dávno neplní pouze funkci nádoby k provedení hygieny těla. V současné době pro většinu z nás znamená místo k odpočinku, relaxaci a alespoň částečné regeneraci těla i duše. Samotná vana a voda nám však samozřejmě nestačí. Potřebujeme správné přísady. Na trhu je k sehnání celá řada přípravků, které nám slibují doslova zázraky. Chceme snad uklidňující koupel? Není problém. Chceme regeneraci? Lepší spánek? Provoněnou a hebkou pokožku? Přísady do koupele nám mohou toto všechno splnit a ještě něco navíc. A z čeho konkrétně můžeme vybírat?

bylinková koupel

  • Koupelové pěny patří k nejoblíbenějším přísadám do koupele jak pro dospělé, tak i pro naše ratolesti. Výběr vůní je opravdu obrovský. Stejně tak propagovaných účinků je mnoho. Můžeme například vybírat pěny krémové, které nám zaručí hebkou a vláčnou pokožku. Zvolit ale můžeme i pěnu, která nám slibuje uklidnění a regeneraci mysli. Dětem můžeme nabídnout pěny s vůní ovoce nebo například i bonbonů. Velkou výhodou pěny do koupele je její snadná aplikace do vody a následný velkolepý efekt v podobě mnoha a mnoha bublin, které vydrží opravdu dlouho.
  •  
  • Koupelové soli jsou další z oblíbených přísad do koupele.  Mořská sůl je pro své blahodárné účinky na tělo velmi užívaným prostředkem. Obsahuje minerální látky, které nám dokážou pomoci při léčbě některých mírných forem kožních onemocnění. Prodejci nabízí velké množství vůní, stačí si jen vybrat.
  •  
  • Koupelové oleje jsou známé a oblíbené zejména proto, že krásně zvláčňují pokožku a celkově přispívají k regeneraci kůže celého těla. Svými účinky dokáží zmírnit i kožní neduhy, jakými jsou například ekzém, lupenka a další. Obecně jsou vhodné především pro ošetření suché a popraskané kůže.

relax

  •  
  • Bylinné koupele nabízí širokou škálu pomoci při různých obtížích. Bylinky, jak víme, dokáží zázraky ve všech směrech, a právě v koupelích si je můžeme dosyta užít. Namátkou zmiňme například bylinnou koupel heřmánkovou pro dobrý stav pokožky, bylinnou koupel kopřivovou pro zlepšení kvality vlasů a mnoho dalších. Výhodou těchto koupelí je i fakt, že jsou cenově dostupné pro každého z nás.

Publikováno v Nezařazené