Oslaďte si život sirupem bez cukru!

Sirup. Toto jediné slovo dokáže ve spoustě z nás vyvolat slastné pocity spojené s dětstvím, kdy tato tekutina byla naším vůbec nejoblíbenějším pitím, zásluhou, kterého jsme alespoň trochu dodržovali pitný režim, který je právě u dětí velkým problémem. V časech dávno minulých se dalo mluvit o kvalitě tohoto produktu, kdy bylo zaručeno, že se zde nachází alespoň nějaké ovoce. Dnes už se ale bohužel o tomto faktu vůbec bavit nemůžeme, nemáme-li na mysli neskutečně předražené výjimky ve specializovaných obchodech. Levné náhražky, na které narazíme v regálu každého supermarketu, obsahují obrovské, dokonce se hodlám říct enormní, množství přidaných cukrů a dalších chemikálií, které v konečné fázi způsobí, že rozhodně o nic zdravého nejedná. Kde tedy sehnat sirup bez cukru?

Sirupy v láhvích

Na sirupy můžete narazit v jakékoliv příchuti od klasické jahodové, malinové, ostružinové, bezinkové, přes citronovou, pomerančovou, hroznovou, z černého rybízu, až po trochu exotičtější příchuti, mezi něž můžeme řadit například kokos, ananas, mango nebo třeba mochito. Výběr je skutečně rozmanitý. Budete-li si tedy chtít některou z těchto příchutí dopřát ve zdravější verzi je můžete nalézt na následujících místech.

Samozřejmě první, co vás nejspíše napadne je poohlížení se ve zdravých výživách, specializovaných obchodech anebo třeba u menších výrobců, kteří si nechávají na výrobě záležet a často vám velice rádi osobně představí celý postup výroby i obsažené suroviny. Ve zdravé výživě jistě nebudete mít problém objevit v regálech stoprocentní šťávy s minimálním obsahem nežádoucích látek. Problémem často bývá vysoká pořizovací cena, se kterou je nutné počítat.

Hustý malinový siru

Dalším místem, kde se můžete porozhlédnout, jsou obchody se sportovní a fitness výživou, se kterými se v posledních letech doslova roztrhl pytel. Převratnou novinkou v této oblasti jsou sirupy, které se chlubí minimálním množstvím kalorií a cukru. Narazit dokonce můžete i na sirupy, které obsahují pouhé čtyři kalorie na sto gramů!

Poslední možností, ze které budete mít ve finále největší radost, protože vás potěší, že jste vše zvládli vlastními silami, je výroba domácího sirupu, což rozhodně není tak těžké, jak se na první pohled může zdát. Na internetu narazíte na nepřeberné množství receptů, z nichž můžete vybrat ten, který se vám bude líbit nejvíce a bude vyhovovat nejen vašim požadavkům, ale také chuťovým buňkám. Tak hodně štěstí.

Publikováno v Nezařazené