Na dovolenou nemusíte jezdit daleko

Ať už se rozhodnete strávit v Krkonoších pár dnů, nebo celý měsíc, určitě si dovolenou užijete. Hlavně všichni, kteří si rádi vyšlápnou do přírody. A zdolají i vrcholky hor. Turistické trasy jsou připraveny jak pro začátečníky, tak i pro zkušené horaly. Vydat se na Luční boudu, poznat pramen Labe či prozkoumat Harrachovu cestu. Pro rodiny s malými dětmi vede lanová dráha na Medvědín, ze kterého je vyhlídka do celého kraje. Pro milovníky adrenalinu je nad Labskou přehradou připraven parádní zip line. Na laně je možné skočit z harrachovské televizní věže a pro odvážlivce je možný volný pád na obří houpačce. Všichni, kdož mají rádi dobré pivo určitě vyrazí na dvaceti kilometrovou stezku mezi Vrchlabím a Malou Úpou. A během chůze nádhernou přírodou ochutnají chmelový mok z místních pivovarů. Ať už Krkonošského medvěda, nebo u Freisovy boudy Freise či na luční Boudě Paroháče.

vodopády

Pro všechny turisty je Sněžka, nejvyšší hora Krkonoš, velkou výzvou. Na jejím vrcholku je Anežka poštovna, která je u nás nejvýše umístěnou stavbou. Odkud lze, jako důkaz o zdolání vrcholku, poslat přátelům pohlednici. Asi kilometr od Labské boudy na vás čeká překvapení. V podobě Pančavského vodopádu. Podívaná, která opravdu stojí za to. V několika stupních se tu voda řítí po kamenech dolů. Kozí hřbety jsou dalším místem, které byste neměli o dovolené vynechat. Tento hřeben, který se tyčí nad Špindlerovým Mlýnem a končí Železným vrchem, má na nejvyšším bodě, ve výšce 1442 metrů rozhlednu Krakonoš.

mumlava

Která za slunečného počasí umožňuje vyhlídku i za hranice vlasti. Příjemný výlet s dětmi, který nechá odpočinoot unaveným nohám, je projížďka Pojizerským pacifikem. Na trase Martinice – Rokytnice. Nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu. Průjezd dlouhým tunelem, původní technické stavby, vyhlídky na přírodní krásy těchto hor. Přímo ve Špindlerově Mlýně si během dovolené můžete dopřát relax v místním aquaparku. Bazény, tobogány, vířivky či masážní trysky dokonale spláchnou únavu z celého dne.