Co mohou být příčiny problematické pleti?

Špatná a problematická pleť trápí v dnešní době spoustu lidí a stojí za tím hned několik příčin. Někteří z nás se s pupínky vypořádali již v období puberty, kdy za mastnější a problematičtější pleť mohou hlavně hormony, jiní se s tímto problémem potýkají takřka celý život. Pojďme se společně podívat na hlavní důvody, které mohou stát za nehezkou pletí.

problematická pleť

Vše se točí kolem jídla

To jakým stylem se stravujeme významně ovlivňuje naše celkové zdraví, a tedy i vzhled naší pleti. Jestliže vás trápí pupínky a akné, zaměřte se na to, co denně konzumujete. Jestliže se ve vašem jídelníčku nachází spoustu potravin, jež obsahují rafinovaný cukr, jídla z fastfoodu či smažené a tučné pokrmy, pak to může být jedna z příčin vaší problematické pleti.

Pro krásnou a čistou pleť jsou důležité především zdravé tuku, které se nacházejí například v avokádu, oříšcích či nejrůznějších semínkách. Pokud konzumujete hodně potravin s přidaným cukrem, vyzkoušejte na určitou dobu cukr ze stravy úplně vyloučit. Spoustě lidí právě eliminace rafinovaného cukru v potravě výrazně pomohla s vylepším jejich pleti.

Jakou používáte kosmetiku?

Mohou lidí dělá tu chybu, že svou pleť příliš vysušuje. Děje se tak používáním kosmetiky s přidaným alkoholem, jež může vaši pokožku velice podráždit. Proto je vhodné tyto produkty úplně vyřadit. V poslední době je velice populární užívání kosmetických kyselin, jež vaší pleť velmi jemně exofilují a tím uvolní zanesené póry. Díky tomu rovněž zabraňují vzniku nových nedokonalostí.

muž s akné

Prostředí, ve kterém žijete

Životní prostředí je další aspekt, http://www.danovapriznani.cz/ který působí na stav vaši pokožky. Jelikož je dnes vzduch na mnoha místech velmi znečištěný je důležité pleť pravidelně čisti, a to minimálně dvakrát denně. Roušky https://promotextile.cz/cs/14-rousky mohou být jednou z další příčin, proč vaše pleť nevypadá, tak jak byste si přáli. Proto v těchto dnech o svou pleť pečujte a používejte vhodnou kosmetiku, která vám bude pomáhat v boji s nedokonalostmi, jež vás trápí.