Výhody běhu

Ať už běh, jako volnočasovou aktivitu, vnímáme jakkoliv, bolestivý, únavný, náročný nebo zábavný, pravdu je že touto aktivitou se zabývají miliony lidí po celém světě. Je to nejjednodušší způsob jak se udržet v kondici a nestojí moc. Většina druhů fyzických aktivit je prospěšná pro zachování zdraví, ale mnoho lidí dává přednost běhání před jinými formami fyzické námahy. Důvodem může být, že běh nevyžaduje velké odborné znalosti ani speciální vybavení. Přesto bychom neměli opomíjet význam kvalitního oblečení a bot, přece jen i na tom záleží. Zejména v tomto období kdy se začíná pomalu ochlazovat a stoupá význam pokrývek hlavy, jako je například čepice craft C-store.cz Běh je zdarma a přístupný všem, kteří si chtějí zlepšit nejen svou fyzickou, ale i mentální kondici. Někteří běžci se rozhodnou běhat pro adrenalin a jiní spíše upřednostňují aspekt zdraví. Proč tedy lidé běhají?

run wildeness

Pomáhá budovat silné kosti

Běh je cvičení s vlastní vahou, a proto vám pomáhá posilovat pohybový aparát. To je zvláště užitečné pro malé děti a teenagery, jejichž kosti nebyly ještě zcela vyvinuty. Běh je také nápomocný při zlepšování stability kloubů.

Snížení tělesné hmotnosti

Rychlá chůze a běh jsou považovány za účinný způsob jak zhubnout pár kilo a přiblížit se tak své vysněné váze. Hlavní rozdíl mezi běháním a rychlou chůzí je v míře intenzity. Běh zvyšuje srdeční frekvenci a zlepšuje krevní oběh. Běh je dobrý i pro vaše srdce a jeho kondici a snižuje tak riziko kardiovaskulárních onemocnění, jako je infarkt nebo vysoký krevní tlak.

run woman

Zlepšuje mentální kondici

Běhání je dobré jak pro vaše tělo, tak pro vaši mysl. Tělo během běhu do tělo uvolňuje hormony štěstí takzvané endorfiny, které způsobují pocit pohody, klidu a uspokojení. Díky tomuto hormonu se budete cítit méně napjatí, méně ve stresu a také budete lépe spát. Což vede k vyššímu sebevědomí a dobré náladě. Což je pozitivum nejen pro vás, ale i pro vaše okolí.