Muži

Hodinky Casio Edifice jako dárek pro muže každého věku

7. 1. 2020

Zásady pro výběr hodinek

Cenové rozpětí
První, co by vás mělo zajímat, je cenové rozpětí, jaké je pro vás přijatelné, a také pochopitelně horní cenový limit. U hodinek platí podobné pravidlo psychologie, jako u jiných dárků:
casio hodinky pro muže.jpg
Pokud je vaše cenové rozpětí, řekněme, od 5 do 8 tisíc korun, možná se necháte pozitivně ovlivnit dalším zajímavým modelem, který vás zaujme natolik, že pro vás jeho cena 9 – 10 tisíc nebude problém. A jestliže máte horní limit např. 10 tisíc, dražší luxusnější typy vás už ale neosloví.
U náramkových hodinek se ale nemusí jejich cena šplhat tak vysoko, aby šlo skutečně o výjimečný výrobek. Zkuste se poohlédnout po něčem podobném, jako je např. modelová řada Casio Edifice. Mimochodem, právě typ EFA 121D-1A je nejprodávanějším kusem hodinek této třídy v České republice, a jeho cena nepřesahuje 3 tisíce korun.
hodinky casio.jpg
Jaký typ ciferníku
Za socialismu byly moderní (v 80. letech) digitální hodinky, v 90. letech naopak analogové ciferníky. Dnes je situace taková, že se každý najde v tom svém oblíbeném. Existují také kombinované ciferníky digitálního displeje a analogových ručiček. Měli byste mít tedy jasno v tom, jaký typ je pro vašeho muže nejvhodnější.
Krycí sklo
Pamatujte na to, že muži mají raději masivnější typy hodinek, a že také jejich sklíčka budou více trpět, než u dámských hodinek.  Existují tyto základní druhy sklíček:
·         Minerální – má větší pevnost, než běžná sklíčka z akrylátu. Do směsi se přidávají krystalky křemene.
·         Safírové – velice odolné proti otěru a mechanickým vrypům. Jedná se o syntetický materiál (safír), tedy jakýsi syntetický korund.
·         Hardlex – speciální tvrzený materiál, který je patentově chráněn. Je vůbec tím nejlepším řešením v boji proti škrábancům. Jedná se o minerální sklo se speciálním povrchem.
·         Sférický tvar – někteří muži ocení lepší čitelnost oblasti ciferníku, což umožňuje vypouklé sklíčko, napodobující tvar čočkového zrna.
hodinky casio g-shock.jpg
Vodotěsnost hodinek
Pokud jsou hodinky označeny pouze nápisem „water resistant“, jsou odolné pouze vůči vzdušné vlhkosti, a do vody nesmí. Jestliže je za nápisem uveden tlak v atmosférách (barech), znamená to, že je lze bezpečně používat pod hladinou vody. Např. označení 10 ATM/10BAR znamená, že budou vodotěsné pod tlakem 10 atmosfér, který odpovídá hloubce čisté vody H2O za ideálních podmínek 100 metrů pod hladinou. Pokud byste se však s nimi chtěli potápět v moři, bude tu působit slaná agresivní voda a pohyb vody (mořské proudy), takže skutečná hloubka ponoru bude sotva poloviční. Pro běžné potápění v moři do hloubek 40 m jsou vhodné 20ATM/20BAR, ovšem profesionální potápěči používají hodinky 100ATM/100BAR. Jestliže se váš muž s hodinkami nepotápí a používá je sporadicky v bazénu pro plavání, postačí pouze 10ATM/10BAR.